DOA SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD ŞTİ

Ürünler / Zorunlu Trafik Sigortası

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası (Trafik Sigortası)

Zorunlu Trafik Sigortası 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununda düzenlenen ve trafiğe çıkan her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır. Zorunlu trafik sigortası hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alır. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz; sigortalı aracın kusuru oranında ve sigorta limitleri çerçevesinde karşı tarafa verilen maddi ve bedeni zararları karşılar. Zorunlu trafik sigortası limitleri her sene değişmekte(artmakta), mevcut poliçeniz limit değişikliğinden başka bir işlem yaptırmaya gerek olmadan otomatik olarak faydalanmaktadır.

Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçların trafiğe çıkmaları yasaklanmıştır ve görüldükleri yerde trafikten men edilirler.

Hem olası kaza durumunda karşı tarafa verilecek zararların risklerini üzerinizde taşımamak için, hem yasal zorunluluktan dolayı trafik sigortanızı yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Acenteliğimiz tarafından düzenlenen bütün poliçeler vadesi dolmadan önce muhakkak poliçe sahiplerine hatırlatılmaktadır.

Başvuru Formu

Teklif almak için lütfen arayın veya tıklayınız...